Strefa Rodzica

Wirtualny Spacer po Naszym Przedszkolu 

O Naszej Patronce

I Anglojęzyczny Przegląd Recytatorski Poetry Out Loud

We wtorek 7 lutego 2012 roku w naszym przedszkolu odbył się I Międzyprzedszkolny Anglojęzyczny Przegląd Recytatorski „Poetry Out Loud”,  którego zasadniczym celem jest popularyzacja języka angielskiego wśród przedszkolaków.

Postanowiliśmy wypełnić niewykorzystaną przez inne placówki przedszkolne lukę i zorganizować przegląd anglojęzycznej poezji dziecięcej, w którym udział wymaga od dzieci i nauczycieli dużego nakładu pracy i zaangażowania. Sztuka słowa bowiem, w przeciwieństwie do muzyki, czy plastyki, rzadko bywa przedmiotem konkursów na etapie edukacji wczesnoprzedszkolnej. 

Do Przeglądu zgłosiło się 30 uczestników z 17 placówek przedszkolnych z Bydgoszczy.

Jury przypadło niełatwe zadanie wszechstronnej oceny prezentacji poezji angielskiej w jej własnym języku i w wykonaniu polskiego przedszkolaka, oceniano bowiem poprawność językową, stopień trudności tekstu, sposób recytacji, także strój i rekwizyty uczestnika.

 

 

W Jury zasiedli:

  • Pani Krystyna Karpińska – nauczyciel - konsultant z Pracowni Wspierania Edukacji Elementarnej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli;
  • Pani Małgorzata Śmigielska – nauczyciel języka angielskiego ze Szkoły Języków Obcych WESTGATE;
  • Pani Cecylia Talaczyńska – dyrektor Katolickiego Niepublicznego Przedszkola św. Jadwigi Królowej;
  • Pani Katarzyna Torzewska – pedagog specjalny, ekspert - założyciel przedszkoli w Bydgoszczy oraz w Koronowie, autorka teatralnej formy stoliczkowej,  którą prezentuje w większości bydgoskich placówek edukacyjnych szczebla przedszkolnego.

Nagrody w Przeglądzie ufundowali hojni Sponsorzy – bydgoskie Firmy: Educarium, Hurtownia MONIKA, Pentel oraz Redakcja „Przewodnika Katolickiego”  i Szkoła Języków Obcych Westgate Bydgoszcz. Opiekę medialną sprawowały TVP Oddział Bydgoszcz i Radio Plus.     

Celowo nasze spotkanie z angielską poezją nazwaliśmy przeglądem, a nie konkursem, żeby nie wywoływać zbędnego stresu i nerwów u dzieci. To bardzo ważne, aby to wydarzenie dawało dzieciom dużo radości i spełnienia. Zadbaliśmy o to, aby każde dziecko otrzymało piękny upominek, bo i trud był ogromny. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody, a wśród nich w sposób szczególny nagrodzono interpretacje wierszy przygotowanych przez:

 

1. Karolinę Burak z Przedszkola Niepublicznego ''Wesołe Serduszka" za wiersz pt. "Autumn".

2. Natalię Goździewicz z Przedszkola Niepublicznego "Muchomorek" za wiersz pt. "A Poem Tongue Twister".

3. Jakuba Dober z Przedszkola Niepublicznego "Promyczek" za wiersz pt. "Moving to China".

 

Wyróżniono;

Maję Kuklę z Przedszkola nr 80 "Królestwo Maciusia" za wiersz pt. "Animals".

Różę Słowińską z Przedszkola nr 48 "Pod Sosnami" za wiersz pt. At the Vegetable Stall".

Bartosza Olszewskiego z Przedszkola Niepublicznego "Promyczek" za wiersz pt. "Sent To My Room".

Dawida Maliszewskiego z Przedszkola nr 28 Anglojęzycznego "Mały poliglota" za wiersz pt. "My Teacher".

 

Mamy nadzieję, że corocznie będziemy się spotykać z przedszkolakami na przeglądzie recytatorskim w naszym przedszkolu. Już dzisiaj zapraszamy na przyszły rok!!!

 

 Galeria zdjęć z konkursu

Katarzyna Burczyk

Nauczyciel języka angielskiego w Katolickim Niepublicznym Przedszkolu św. Jadwigi Królowej

  • Podziekowanie_2012
  • Poetry_Przewodnik_Katolicki_2012

Simple Image Gallery Extended

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account