Strefa Rodzica

Wirtualny Spacer po Naszym Przedszkolu 

O Naszej Patronce

VIII Anglojęzyczny Przegląd Recytatorski Poetry Out Loud

VIII Międzyprzedszkolny Anglojęzyczny Przegląd Recytatorski „Poetry Out Loud”

Katolickim Niepublicznym Przedszkolu św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy

 

Katolickie Niepubliczne Przedszkole Świętej Jadwigi Królowej w Bydgoszczy organizuje Anglojęzyczny Przegląd Recytatorski „Poetry Out Loud” już od ośmiu lat. Jest to przegląd, który wymaga od dzieci i nauczycieli sporego nakładu pracy, ale cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem placówek przedszkolnych, bowiem sztuka słowa, w przeciwieństwie do muzyki czy też plastyki, rzadko bywa przedmiotem konkursowym na etapie edukacji wczesnoszkolnej.

W tegorocznym przeglądzie, który odbywał się pod patronatem „Przewodnika Katolickiego”, wzięło udział 34 dzieci z 21 bydgoskich i podbydgoskich przedszkoli. Zespół oceniający występy, jak zawsze, miał niełatwe zadanie, bowiem różnicowały się one wieloma cechami: stopniem trudności prezentowanego tekstu, poprawnością językową, sposobem recytacji, strojem i towarzyszącymi rekwizytami.

W jury zasiadły: nauczycielka, konsultantka w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy Justyna Adamska, dyrektor Katolickiego Niepublicznego Przedszkola św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy Cecylia Talaczyńska, ekspert pedagogiki specjalnej i założycielka przedszkoli w Bydgoszczy i Koronowie Katarzyna Torzewska, koordynator w Centrum Języków Obcych WSB Magdalena Zawiszewska.

Wśród sponsorów znalazły się następujące firmy: BIUROMAX-BALCER Sp. z o.o., Centrum Edukacji Technicznej i Zabaw ROBOproject, Centrum gier „PEGAZ”, Hurtownia Monika, Piekarnia BatonPentel Poland Sp. z o.o., Przewodnik Katolicki i Szkoła Tańca ECHO art.

Dzięki darczyńcom wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.

 

Wyróżnieni zostali:

- Iga Twardowska (5 lat) z Przedszkola Nr 9 za wiersz pt. “Animal Talk”

- Alan Fuss (6 lat) z Przedszkola Niepublicznego “Bajkolandia” za wiersz pt. “Saw My Teacher On a Saturday”

- Joanna Wiśniewska (6 lat) z Przedszkola nr 28  Angielskojęzycznego “Mały Poliglota” za wiersz pt. “Sick”

- Hanna Malinowska (4 lata) z Przedszkola nr 28  Angielskojęzycznego “Mały Poliglota” za wiersz pt. “We’re Going On a Bearhunt”

- Eliza Zygmuntowicz (6 lat) z Niepublicznego Przedszkola Językowo Artystycznego “Kolorowe Kredki” za wiersz pt. “A Worm In My Pocket”

- Maja Błasiak (5 lat) z Przedszkola nr 80 “Królestwo Maciusia” za wiersz pt. “Mirror, Mirror”

- Karolina Grabska (6 lat) z Przedszkola  Niepublicznego “Bajka” za wiersz pt. “Sick”

- Paweł Sokół (6 lat) z Przedszkola Anglojęzycznego “Tęczowa Kraina” za wiersz pt. “I Love You the Most”

 

Opracowała: KATARZYNA BURCZYK

 

 

 

Galeria zdjęć z konkursu

VIII Poetry Out Loud na stronie Diecezji Bydgoskiej - kliknij tutaj

 

  • Dyplom za udział dla Anny Liksutovej
  • Podziekowanie_dla_Firm

Simple Image Gallery Extended

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account