Strefa Rodzica

Wirtualny Spacer po Naszym Przedszkolu 

O Naszej Patronce

VII ANGLOJĘZYCZNY PRZEGLĄD RECYTATORSKI POETRY OUT LOUD

VII Międzyprzedszkolny Anglojęzyczny Przegląd Recytatorski „Poetry Out Loud”

w Katolickim Niepublicznym Przedszkolu św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy

 

W Roku Pańskim 2018, kolejna edycja Przeglądu przypadła na ósmy dzień lutego. W imprezie, której zasadniczy cel – popularyzacja języka angielskiego – związany jest nieodłącznie z kształceniem u dzieci umiejętności dzielenia się słowem poezji oraz radosnego przeżywania wspólnego spotkania, wzięło udział 33 dzieci z 18 bydgoskich placówek przedszkolnych.

Umiejętności uczestników manifestowane stopniem trudności prezentowanego tekstu, sposobem recytacji, a także strojem wraz z rekwizytami, oceniało Jury, w którym zasiadły Panie: Maria Gładyszewska – pracownik naukowy UKW z Zakładu Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej, Krystyna Karpińska – nauczyciel-konsultant  z Pracowni Wspierania Edukacji Elementarnej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, Cecylia Talaczyńska – dyrektor Katolickiego Niepublicznego Przedszkola św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy oraz Magdalena Zawiszewska – lektorka z Centrum Języków Obcych WSB w Bydgoszczy.

 

            Nagrody w Przeglądzie ufundowali hojni Sponsorzy – bydgoskie Firmy: Dekoszkło Sp. z o. o., Stowarzyszenie Sztuki i Nauki „ECHO art”, Hurtownia MONIKA, Biuromax Balcer Sp. z o. o.; Baton Sp. z o. o.; Pentel Poland Sp. z o. o. oraz Redakcja „Przewodnika Katolickiego” i Centrum Edukacyjne ROBOproject. 

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, a wśród nich wyróżnienia zdobyli:

Antonina Gogolewska (6 lat), Przedszkole nr 80 „Królestwo Maciusia”, za wiersz pt. „Mother Doesn't Want a Dog”

- Wiktoria Bucior (4 lata), Katolickie Niepubliczne Przedszkole św. Jadwigi Królowej, za wiersz pt. „You and I”

Emma Stefanek (4 lata), Niepubliczne Przedszkole Anglojęzyczne „Tęczowa Kraina”, za wiersz pt. „Brown Bear, Brown Bear What Do You See?”

- Kalina Kotowska (6 lat), Przedszkole Niepubliczne Bajkolandia, za wiersz pt. „Families”

- Julian Małek (6 lat), Przedszkole nr 34 w Bydgoszczy „Mali Odkrywcy”, za wiersz pt. „Elephant”

- Nadia Nowakowska (5 lat), Przedszkole nr 34 w Bydgoszczy „Mali Odkrywcy”, za wiersz pt. „Sick”

- Aleksandra Pokrzywiec (6 lat), Przedszkole nr 28 „Mały Poliglota”, za wiersz pt. „Hot Sun”

- Eryk Ratajczak (6 lat), Collegium Catholicum Bydgostiense Zespół Szkół Katolickich Pomnik Jana Pawła II w Bydgoszczy, za wiersz pt. „Crocodile's Toothache”.

 

            Zapraszając do udziału w przyszłorocznym Przeglądzie, jego organizatorzy składają najserdeczniejsze podziękowania wszystkim osobom oraz Firmom, dzięki którym impreza cieszy się zainteresowaniem przeszkoli i wpisuje się na stałe w kalendarz imprez organizowanych dla najmłodszych. Przegląd pokazuje jak duże są możliwości językowe małych dzieci, i że warto rozwijać je od najwcześniejszych lat.

            Bardzo się cieszymy, że nasza Patronka – święta Jadwiga Królowa – nie tylko wyprasza dla naszego Przedszkola potrzebne łaski, ale też inspiruje nas w służbie dzieciom i ich rodzicom. Kolejny Przegląd Recytatorski poezji w języku angielskim ma nie tylko zachęcać dzieci do nauki powszechnego języka obcego, ale też kształtować wrażliwość na piękno słowa w poezji i pobudzać wyobraźnię do aktorskiej interpretacji tekstu. To wszystko w naszym rozumieniu jest przedłużeniem dzieła, które podejmowała św. Jadwiga Królowa w trosce o gruntowne wykształcenie i dobre wychowanie młodego pokolenia. Cieszymy się, że możemy służyć dzieciom.

 Zapraszamy do udziału w przyszłorocznym Przeglądzie!!!

 

Lektor j. angielskiego Katarzyna Burczyk

 

Galeria zdjęć z konkursu

VII Poetry Out Loud na stronie Diecezji Bydgoskiej - kliknij tutaj

 

  • PK_nr_9_2018
  • Podziękowanie dla FIRM Poetry Out Loud
  • Wyróżnienie dla Wiktorii Bucior w Międzyprzedszkolnym Anglojęzycznym Przeglądzie Recytatorskim Poetry Out Loud

Simple Image Gallery Extended

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account