Strefa Rodzica

Wirtualny Spacer po Naszym Przedszkolu 

O Naszej Patronce

VI ANGLOJĘZYCZNY PRZEGLĄD RECYTATORSKI POETRY OUT LOUD

VI Międzyprzedszkolny Anglojęzyczny Przegląd Recytatorski „Poetry Out Loud”

w Katolickim Niepublicznym Przedszkolu św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy

 

W Roku Pańskim 2017 kolejna edycja Przeglądu przypadła w ostatni dzień lutego. W imprezie, której zasadniczy cel – popularyzacja języka angielskiego – związany jest nieodłącznie z kształceniem u dzieci umiejętności dzielenia się słowem poezji oraz radosnego przeżywania wspólnego spotkania, wzięło udział 33 dzieci z 18 bydgoskich i podbydgoskich placówek przedszkolnych.

Umiejętności uczestników manifestowane stopniem trudności prezentowanego tekstu, sposobem recytacji, a także strojem wraz z rekwizytami, oceniało Jury, w którym zasiadły Panie:

Bernardetta Gierszewska – tłumacz języka angielskiego, Krystyna Karpińska – nauczyciel-konsultant  z Pracowni Wspierania Edukacji Elementarnej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, Cecylia Talaczyńska – dyrektor Katolickiego Niepublicznego Przedszkola św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy oraz Katarzyna Torzewska – pedagog specjalny, ekspert-założyciel przedszkoli w Bydgoszczy oraz w Koronowie. 

            Nagrody w Przeglądzie ufundowali hojni Sponsorzy – bydgoskie Firmy: Educarium Sp. z o. o.; Hurtownia MONIKA, Biuromax Balcer Sp. z o. o.; Baton Sp. z o. o.; Pentel Poland Sp. z o. o. oraz Redakcja „Przewodnika Katolickiego”  i Centrum Edukacyjne ROBOproject.

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, a wśród nich wyróżnienia zdobyli:

- Paula Grubba (3 lata) z Przedszkola Niepublicznego Bajka za wiersz pt. “Where Are My Glasses”

- Konstancja Zamiar (3 lata) z Katolickiego Niepublicznego Przedszkola św. Jadwigi Królowej za wiersz pt. “Animal Poem”

- Eryk Ratajczak (5 lat) z Przedszkola nr 34 Mali Odkrywcy za wiersz pt. “Every Time I Climb a Tree”

- Blanka Tużnik (6 lat) z Przedszkola nr 80 Królestwo Maciusia za wiersz pt. “Bessie’s Song to Her Doll”

- Filip Mrozek (6 lat) z Przedszkola nr 48 Pod Sosnami za wiersz pt. “Mother Doesn’t Want a Dog”

- Jakub Ławniczak (6 lat) z Przedszkola nr 31 za wiersz pt. “Who You Gonna Be”

- Gabriela Ostrowska (6 lat) z Przedszkola Angielskojęzycznego nr 28 Mały Poliglota za wiersz pt. “The Slouch”

- Adam Łubianka (5 lat) z Zespołu Szkół Katolickich za wiersz pt. “Opposite Day”.

 

            Organizatorzy składają najserdeczniejsze podziękowania wszystkim osobom oraz Firmom, dzięki którym impreza cieszy się zainteresowaniem przeszkoli i wpisuje się na stałe w kalendarz imprez organizowanych dla najmłodszych. Przegląd pokazuje jak duże są możliwości językowe małych dzieci, i że warto rozwijać je od najwcześniejszych lat.

            Bardzo się cieszymy, że nasza Patronka – święta Jadwiga Królowa – nie tylko wyprasza dla naszego Przedszkola potrzebne łaski, ale też inspiruje nas w służbie dzieciom i ich rodzicom. Kolejny Przegląd Recytatorski poezji w języku angielskim ma nie tylko zachęcać dzieci do nauki powszechnego języka obcego, ale też kształtować wrażliwość na piękno słowa w poezji i pobudzać wyobraźnię do aktorskiej interpretacji tekstu. To wszystko w naszym rozumieniu jest przedłużeniem dzieła, które podejmowała św. Jadwiga Królowa w trosce o gruntowne wykształcenie i dobre wychowanie młodego pokolenia. Cieszymy się, że możemy służyć dzieciom.

 Zapraszamy do udziału w przyszłorocznym Przeglądzie!!!

 

Lektor j. angielskiego Katarzyna Burczyk

 

Galeria zdjęć z konkursu

VI Poetry Out Loud na stronie Diecezji Bydgoskiej - kliknij tutaj

VI Poetry Out Loud na stronie Katolicka Bydgoszcz - kliknij tutaj

  • A_PK_nr_12_19032017
  • Dyplom_VI_POL
  • Podziekowanie_VI_POL
  • katolicka_bydgoszcz_6_przeglad

Simple Image Gallery Extended

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account